مطالبسایت

تعریق زیر بغل

تعریق زیر بغل

تعریق زیر بغل واکنش طبیعی بدن نسبت به افزایش دما و کنترل حرارت بدن است. بدن انسان طی این فرایند مقدار قابل توجهی از آب بدن خود را از دست داده و در نهایت احساس عطش و تشنگی می کند. تعریق زیر بغل تنها در اثر افزایش دمای بدن رخ نمی دهد، بلکه وجود استرس نیز می تواند به عرق کردن و در نهایت کاهش آب بدن منجر شود. فارغ از ایجاد حس تشنگی و عطش ناشی از عرق زیر بغل ، بوی نا مطبوع حاصل از آن مساله ای آزار دهنده و دغدغه ای برای افراد محسوب می شود.

فرایند تعریق زیر بغل

یکی از قسمت هایی که در معرض تعریق شدید قرار دارد، زیر بغل است. تعریق زیر بغل نه تنها از لحاظ ظاهری باعث خجالت افراد می شود، بلکه به دلیل ایجاد بوی نامطبوع، شرایطی آزاردهنده را برای فرد و یا اطرافیان به وجود می آورد. در این شرایط، استفاده از انواع مام و دئودورانت برای کاهش بوی بد این ناحیه در اثر تعریق زیر بغل تا حدی اثربخش است، اما اگر میزان تعریق بیش از حد معمول باشد می بایست راهکارهای دیگری برای رفع این مشکل درنظرگرفته شود.

تعریق زیر بغل

عوامل تعریق

تعریق زیر بغل می تواند دارای علت های ژنتیکی، چاقی، بارداری، اختلالات غددی مانند پرکاری تیروئید و یا ابتلا به بیماری های عفونی باشد که در مورد وجود افزایش وزن، با درمان چاقی می توان از تعریق به میزان بسیار قابل توجهی جلوگیری کرد.

روش های درمان تعریق زیر بغل

تعریق زیر بغل یکی از آزاردهنده ترین مواردی است که هر فردی تقریبا با آن دست و پنجه نرم می کند. زمانی که شما در میان جمع هستید، ممکن است بوی بد حاصل از آن، اطرافیانتان را آزار داده و باعث ناراحتی آن ها شود. از طرف دیگر تعریق زیر بغل واکنش طبیعی بدن نسبت به گرما و اضطراب و به نوعی می توان گفت که اجتناب ناپذیر است ولی راه حل هایی برای مهار آن وجود دارد.

برای حل این معضل، شما می توانید جهت کاهش تعریق خود به هنگام حضور در جلسات کاری و ملاقات های رسمی تا حدی از بوی بدن خود بکاهید.

تعریق زیر بغل

درمان های تعریق زیر بغل

در این قسمت می خواهیم به برخی از روش های درمان تعریق اشاره کنیم که دارای تاثیرگذاری بسیار بالایی هستند.

  • درمان با بوتاکس

پس از بررسی علت بیماری تعریق زیر بغل، با انجام روش بوتاکس به مدت ۶ ماه بدن می تواند میزان آن را کنترل کند.

  • درمان با پوشاندن سطح غده

یکی دیگر از روش های درمان ، ممانعت از خروج عرق از درون غده مربوطه است که توسط پوشاندن سطح غده با ماده ای آلومینیومی به نام کروئد می باشد. درمان تعریق زیر بغل در این روش تا ۳ ساعت دوام و ماندگاری دارد.

  • درمان با الکتروفورز

از روش های دیگر، استفاده از الکتریسیته برای کاهش تعریق زیر بغل است که تا یک هفته می تواند تعریق را کنترل کند.

  • درمان با روش جراحی سمپاکتومی

موثرترین شیوه درمان، جراحی سمپاکتومی است. این بیماری به تعریق موضعی در ناحیه کف دست، زیر بغل، کف پا گفته می شود که با افزایش استرس شدت آن نیز افزایش می یابد. در این روش درمان تعریق زیر بغل، پزشک متخصص با قرار دادن چند برش کوچک ۲ الی ۵ میلی متری، به قفسه سینه وارد شده و پس از شناسایی عصب مربوطه، با از کار انداختن آن ها منجر به از بین بردن تعریق می شود.

تعریق زیر بغل

روش های طبیعی برای درمان تعریق زیر بغل

  • استفاده از انواع اسپری های ضد عرق و ضد بو یکی از آسان ترین روش های کنترل بوی بد بدن در اثر تعریق زیر بغل است.
  • استفاده از داروها و محلول های گیاهی توصیه شده از سوی پزشکان متخصص طب سنتی می تواند روشی مناسب و طبیعی برای درمان تعریق زیر بغل به شمار رود. این روش نیاز به صبوری، وقت و هزینه بیشتری دارد ولی ارگانیک و طبیعی بودن آن سلامت بدن را افزایش می دهد.

دکتر هاشم موذن زاده عضو انجمن های جراحان درون بین، جراحان چاقی و جراحان ایران، با داشتن سال ها تجربه و تخصص، پس از بررسی علت بروز تعریق زیر بغل و تشخیص بهترین رویکرد درمانی با توجه به ارزیابی سلامت بیمار در این زمینه و استفاده از به روزترین و باکیفیت ترین ابزارها برای درمان تعریق، بالاترین سطح کیفیت خدمات درمانی را به مراجعین خود ارائه می دهد.

در صورت نیاز به مشاوره و رزرو ویزیت برای تعریق زیر بغل، درمان چاقی و جراحی بای پس معده می توانید از طریق این وب سایت اقدام نمایید.