مطالبسایت

راهکارهای درمان چاقی

درمان چاقی  راه های زیادی دارد که برخی از آن ها استاندارد است. لازم به ذکر است برخی روش های درمان چاقی بسیار خطرناک هستند. چاقی بیش از حد یک بیماری محسوب می شود و عامل بسیاری از بیماری های گاها خطرناک است. در این پست سعی می کنیم تا علاوه بر رعایت نکات پزشکی، روش هایی برای درمان این بیماری به شما دوستان عزیز معرفی کنیم. 

درمان چاقی

درباره بیماری چاقی و راهکارهای درمان چاقی

چاقی به تجمع بیش از حد چربی ها در بدن انسان گفته می‌شود که به اندازه‌ای زیاد است که می‌تواند اثرات خطرناکی برای سلامتی شما داشته باشد. بدن هر انسانی نسبت به مواد های غذایی، واکنش های متفاوتی نشان می دهند. برای مثال اگر غذای دو فردی که نسبتی با یکدیگر ندارند در طی چند ماه یکسان باشد، ممکن است یکی چاق شود و دیگری تغییری محسوسی نکند. به همین دلیل است که چاقی مقداری به ژن و خانواده وابسته است. برخی افراد مستعد چاقی هستند. در ادامه در مورد چاقی و انواع درمان آن با داروهای گیاهی و رژیم ها و سایر عمل ها از جمله کویتیشن، رادیوفرکوئنسی ، لیپوساکشن و عمل ابدومینوپلاستی خواهیم پرداخت.

روش علمی کاهش وزن و درمان چاقی

شما از طریق رژیم غذایی مناسب که بهترین راه برای کاهش وزن است می توانید به وزن ایده ال خود برسید. در بحث کاهش وزن و لاغر شدن به هیچ عنوان نباید عجله داشته باشید زیرا کاهش وزن سریع باعث فشار به سیستم بدن شما می شود و عوارض خطرناکی دارد. لازم به ذکر است از نظر پزشکی میزان کاهش وزن و درمان چاقی صحیح حداکثر ۲ الی ۳ کیلوگرم در ماه است.

درمان چاقی

رژیم غذایی برای درمان بیماری چاقی

یکی از مهم ترین دلایل چاقی استفاده زیاد از خوراکی های شیرین مانند نوشابه‌های گازدار است. برای پر کردن و جایگزین نوشابه های گازدار می توانید از چای سفید استفاده کنید که بر اساس یک بررسی علمی در ژورنال «تغذیه و متابولیسم»، این نوع چای از ایجاد سلول‌های چربی جدید ممانعت می کند و به بدن در سوزاندن چربی‌های ذخیره‌ شده کمک بسیاری خواهد کرد. اگر به فکر لاغری هستید از چای سفید، چای زرشک، چای پوئر، چای اولونگ و چای روبوز استفاده کنید که بسیار تأثیر گذار و مفید هستند.

سیب‌زمینی سرخ‌کرده یکی دیگر از خط قرمز هایی است که شما در رژیم غذایی باید آن را رعایت کنید. هر غذایی که  کربوهیدرات  داشته باشد باعث ایجاد چربی و در نتیجه افزایش وزن شما می‌ شود. سیب زمینی را بسیار جدی بگیرید چون در افزایش وزن بسیار مؤثر است و برای درمان چاقی حتماً باید روی آن را خط بکشید. توصیه می شود برای پر کردن وعده غذایی حتماً از سالاد های فصل استفاده کنید که برای درمان چاقی بسیار مفید است.

آب‌میوه ها نیز چون شیرینی محسوب می شوند پس باعث چاقی می شوند. استیک گوشت دنده را از وعده غذایی خود حذف کنید. استیک‌های گوشت دنده و استیک گوشت قلوه‌گاه که سه مورد از چرب‌ ترین بخش ‌های گوشت گاو هستند را به هیچ عنوان میل نکنید. علاوه بر موارد بالا حتماً غذاهایی مانند پیتزا، چیپس سیب‌زمینی و کلا هر وعده فست فودی را از زندگی خود حذف کنید. چرا که این نوع غذا ها از روغن زیادی استفاده می کنند و در نتیجه باعث تشدید در بیماری چاقی می شوند.

درمان چاقی

درمان چاقی با رادیوفرکوئنسی

رادیوفرکوئنسی امواجی با بسامد بالا هستند که می ‌تواند موجب بالا رفتن دما در ناحیه دارای چربی در عمق پوست شوند. شما پس از درمان با این امواج، باعث آغاز فعالیت متابولیک بدن خواهید شد. در نتیجه روند تجزیه بافت چربی در بدن با سرعت انجام می شود. در نهایت حجم سلول‌های چربی بدن کم می شود و ضخامت لایه‌ی چربی کاهش میابد.

درمان چاقی با لیپوساکشن

لیپوساکشن و یا لیپوماتیک در عمل مانند یک عمل زیبایی است که با توجه به شرایط هر بیمار نتایج متفاوتی را به همراه دارد. به همین دلیل است که نتیجه مدنظر بیمار در درمان چاقی را تضمین قطعی نمی توان کرد. عمل لیپوساکشن در عمل برای کاهش چربی و فرم‌ دهی به برخی نواحی خاص بدن استفاده می شود. بدن انسان سلول‌ های چربی که از طریق این روش از بدن خارج می شوند را هرگز جایگزین نمی کند. لازم به ذکر است که تمامی ‌روش ‌های استفاده شده در لیپوساکشن، حالت و فرم بدن شما را برای همیشه تغییر می دهند.

درمان چاقی

درمان چاقی با کرایولیپولیز

کرایولیپولیز در واقع نام روش و سبک درمانی است که در آن سلول ‌های فریز خواهند شد. بنابراین لایه چربی اضافه از بین می رود و در فرم ظاهری شما تغییراتی اعمال می شود که در نهایت خوش فرم تر خواهید شد. لازم به ذکر است که کرایولیپولیز یکی از روش ‌های لیپوساکشن محسوب می شود و همانند دیگر روش‌ های سه ‌بعدی، اکثراً برای لاغری موضعی و درمان چاقی است.