مطالبسایت

عوارض احتمالی حلقه معده

عوارض احتمالی حلقه معده

هر عمل جراحی ای مزایا و معایب خودش را دارد اما این که یک عمل بعد از ۱ سال یا چند ماه چه بازخوردی از خود نشان می دهد چیزی است که بسیاری از پزشکان یا مشاوره های چاقی در مورد آن صحبت نمی کنند. ممکن است هزار راه برای لاغر شدن وجود داشته باشد. دراین بین افراد باید با تحقیق و بررسی زیاد بهترین راه را انتخاب کنند. شاید بسیاری از روش های جراحی برای لاغر شدن هزینه ای نسبتا چند میلیونی داشته باشند و فرد دارای اضافه وزن به دلیل هزینه های جراحی تصمیم بگیرد راه های غلطی را برای لاغری انتخاب کند.

عوارض حلقه معده
این که فقط چاق باشید بسیار بهتر است از این که جراحی هایی اشتباه را به عنوان راه حل انتخاب کنید و توجهی به عواقب آن نداشته باشید.
یکی از روش های جراحی که امروزه به اشتباه برای افراد چاق انجام می شود روش گذاشتن حلقه معده است. به جای این که با خواندن مقالات تبلیغاتی یا مشاوره های این مراکز این روش لاغری را راه خوبی تصور کنید بهتر است از افرادی که حلقه معده را استفاده کرده اند راجع به این روش پرس و جو کنید.
بهترین روش برای درمان چاقی رعایت رژیم غذایی برای مدت زمان زیاد و داشتن صبر و حوصله است. حتی جراحی هم نمی تواند کاری کند که فرد هر چقدر خواست غذا بخورد و جراحی وزن او را ایده آل نگه دارد.
پس در نتیجه افراد چاقی که به دنبال راه حلی برای درمان چاقی هستند به آن ها پیشنهاد می کنم اول راه حل هایی مانند ورزش و رژیم غذایی را امتحان کنند و بعد با مشورت یک پزشک متخصص و دلسوز راه حلی مثل جراحی برای از دست دادن وزن را انتخاب کنند.
از عوارض حلقه معده می توان موارد زیر را عنوان کرد که شامل:

غوارض حلقه معده

معایب حلقه معده

نیاز به تعهد مادام العمر به رژیم های خاص و ورزش است و به طوری که با چنین رژیم سختی بیمار بدون کمک حلقه معده هم لاغر می شود.
ارتقاء سلامت و کاهش وزن در روش حلقه معده، کمتر از سایر جراحی های لاغری است
برگشت پذیر است (در این بین افرادی هم هستند که کاهش وزن زیادی را با روش حلقه معده تجربه می کنند ولی مشکلات سلامتی ای که برای آن ها پیش می آید بیشتر است.)
نیاز به جسم خارجی برای قرار دادن در بدن است که بدن ممکن است به این حلقه واکنش نشان دهد.
باند در طول زمانی که در بدن است نیاز به اصلاح دارد. زیرا تعیین میزان تنگ شدن حلقه معده در خود بدن صورت می گیرد.
عوارض احتمالی ممکن است عبارتند از:
تهوع و استفراغ
انسداد خروجی
انقباض کیسه معده
لغزش باند
نشت معده
پاره شدن معده
ایجاد عفونت
و…
در نتیجه باز هم تاکید می کنم که به جای روش های اشتباهی مانند حلقه معده روش جراحی مناسب میزان چاقی خود را با نظر یک پزشک متخصص انتخاب کنید تا علاوه بر کاهش وزن سلامتی خود را از دست ندهید.