مطالبسایت

چه کسانی کاندید LAGB هستند؟

حلقه معده یا کوچک کردن معده به روش LAGB یکی از روش های درمان چاقی است که به کمک آن می توان افرادی که دارای اضافه وزن شدید هستند را تا حد زیادی بهبود بخشید.
این کار به کمک یک حلقه سیلیکونی که قابلیت باد شدن دارد صورت می گیرد و این حلقه را به قسمت زیرین معده می فرستند که این کار به روش لاپراسکوپی انجام می شود.
حلقه معده با توجه به بدن فرد و میزان توانایی بدن او قابلیت تنگ و گشاد شدن دارد که این کار به کمک رابطی که از حلقه معده به مخزنی که در زیر پوست شکم قرار دارد انجام می شود.
اگر به مخزن مایعی تزریق شود می تواند سبب تنگ تر شدن حلقه و قسمت زیرین معده شود.

حلقه معده

در چنین شرایطی این سوال پیش می آید که آیا هر کسی که دارای اضافه وزن است می تواند عمل حلقه معده را انجام دهد؟

این نوع روش درمان چاقی مخصوص افراد بسیار چاق است و هر کسی نباید برای فرار از کمی اضاه وزن تصمیم به گذاشتن حلقه در معده اش برای داشته باشد.
افرادی که دارای توده بدنی یا BMI بالای ۳۵ تا ۴۰ هستند می توانند برای LAGB کردن به سراغ پزشک متخصص بروند و با پزشک خود در این زمینه مشورت کنند.
افرادی که نزدیک به ۵ سال است که هر نوع روش را برای درمان چاقی دنبال کرده اند ولی نتیجه نگرفته اند نیز می توانند با مشاوره در یک مرکز تخصصی برای حلقه معده اقدام کنند.
اگر بدن شما با رژیم غذایی سال ها وزن زیادی کم نکرده است و به اصطلاح چربی های شما کهنه شده اند باز هم می توانید روشی مانند جراحی های لاغری را برای کاهش وزن انتخاب کنید که باز هم این روش باید با نظر یک پزشک متخصص انجام گیرد.

حلقه معده

 

چه کسانی نمی توانند عمل LAGB یا حلقه معده را انجام دهند؟

این نوع روش لاغری برای این که به طور مستقیم با سیستم گوارش شما در ارتباط است برای اشخاصی که بیماری های گوارشی، بیماری های قلبی و بیماری التهابی دارند به هیچ وجه توصیه نمی شود.
کم کاری تیروئید و بارداری برای بانوان هم از جمله موارد منع گذاشتن حلقه معده است.
از آن جایی که ممکن است قدرت ایمنی بدن به دلیل کمتر غذا خوردن بیمار بسیار کاهش یابد افرادی که دارای بیماری های خود ایمنی هستند و یا سابقه بیماری های خود ایمنی به صورت ارثی در خانواده آن ها وجود دارد نیز نباید به حلقه گذاری برای معده به عنوان راه حلی برای لاغری نگاه کنند زیرا این کار بدن آن ها به شدت آسیب پذیر خواهد کرد.
اگر به هر دلیل خودتان اطلاع دارید که بدنتان به اجسام خارجی حساس است و یا پزشکتان در این مورد تشخیص دهد که شما به اجسام خارجی حساسیت دارید اجازه گذاشتن حلقه معده را به هیچ عنوان نخواهید داشت زیرا این کار می تواند عوارضی جبران ناپذیر به همراه داشته باشد؛ مانند عفونت حلقه در بدن بیمار.
برای اطلاعات بیشتر در زمینه دیگر روش های کاهش وزن، مقالت دیگر ما مانند درمان چاقی، مزایا و معایب کوچک کردن معده را مطالعه کنید.